16 October 2020

5 metodes kā matemātikā pariet no „Jūs” uz „Tu”

Vai bērniem padodas  matemātika vai arī paša vārda izrunāšana izraisa riebumu? Vai pēc vairākām, satraucošām vecāku sapulcēm ir nācies apsvērt privātskolotāja meklējumus? Problēmām ievelkoties, rodas papildus izaicinājums, turpinot mācības vidusskolā vai tālāk.

Lai palīdzētu izskaust šo problēmu jau saknē, mēs esam sagatavojuši 5 ierosinājumus, kas palīdzēs dubultot vidējo atzīmi un samazināt galvassāpes skolā. Vai skan interesanti? 

Mūsu pirmais ierosinājums:

1. Vilkt paralēlas ar reālām interesēm

Vai Jūs uzrunā abstraktas toerijas, kurām nekādīgi nevar saskatīt pielietojumu dzīvē?  Tā jau mums likās, jo mums arī ne! Te arī diemžēl ir pirmais klupakmens - grūti pievērst uzmanību uz izaicinājumu, ja tas neliekas tā vērts. 

 

 

infografika

Vai Jūs uzrunā abstraktas toerijas, kurām nekādīgi nevar saskatīt pielietojumu dzīvē?  Tā jau mums likās, jo mums arī ne! Te arī diemžēl ir pirmais klupakmens - grūti pievērst uzmanību uz izaicinājumu, ja tas neliekas tā vērts. 

 

Tādēļ mūsu pirmais ieskats ir vilkt parālēlas starp matemātikas nozarēm ar piemēriem dzīvē. Vienkāršākiem piemēriem - vecais, labais omītes ābolu skaitīšanas triks (reizrēķins) vai picas dalīšana (racionālie skaitļi). 

 

Uzlabo sekmes uzreiz, piesakies privātstundām online, neizejot no mājām. 

 

Gribat, lai sarežītas tēmas pliek saprotamas? Varbūt vēl pa vidu gribat attīstīt profesionālu interesti? Piemēram, programmēšanā, arhitektūrā vai inženieru zinātnēs? 

 

 

Datorspēles ir ideāls piemērs, kuru minēt. Neatkarīgi vai interesē braukšanas vai sporta spēles - to visu rada programmētāji, izmantojot matemātku, ģeometriju un fizikas pamatus. 

 

 

Vai varbūt patīk likt kopā „Lego”? Te var pielietot ģeometrijas pamatus, kuri ļauj uzcelt īstas mājas. 

 

2. Trenēties, nevis iegaumēt (biežākā kļūda, ko pieļaut)

 

Tagad mēs raksturosim ļoti aktuālu kļūdu, kura tiek vairākkārt atkārtota, mācoties matemātiku. Tas arī neļauj iegūt kārotās atzīmes. Šo problēmu raksturo frāze „Te nav nekas jāiegaumē, bet gan jāsaprot”.  Šo teikumu noteikti ne vienu reizi vien ir dzirdēta no nokaitināta pasniedzēja. Bieži skolēni mēģina definīcijas un formulas iegaumēt kā dzejoli. 

 

Problēma ir tāda, ka minētais piemērs nav nedz laba, nedz pat pieņemama pieeja matemātikas apguvei. Tikai tāpēc, ka tā tiek apgūta literatūra vai latviešu valoda, tas nenozīmē, ka mēs to pašu varam atkārtot citos priekšmetos kā matemātikā.

Galvenais ir rēķināt, rēķināt un vēlreiz rēķinat, līdz, ieraugot uzdevumu, jau veidojas muskuļu atmiņa. Līdzīgi varam minēt ar „ķerenēm” vai futbolu - noteikumus neviens neatskaita kā dzejoli, bet gan ar refleksu tos ievēro, kas dāvina saldo uzvaru. 

Gan grāmatās, gan citos mācību materiālos tiek uzskaitīti soļi un formulas, kuri ir jāievēro, lai panāktu tīkamos rezultātus, kuri nav jāatskaita kā dzejolīši.

 

Vēlaties ātrāk uzlabot sava bērna sekmes un zināšanas matemātikā? Izmantojiet privātās online video nodarbības tepat Latvijā. Mūsu rūpīgi atlasītie pasniedzēji palīdzēs saprast mācību vielu, izmantojot jaunākās metodes. 

Pieteikties nodarbībām

 

3. Spēlējaties un radiet asociācijas

Sasaistoties ar iepriekšējo piemēru, iesaistot reālus piemērus no dzīves, mācību process var tikt pārvērsts par spēli. Kādēļ to darīt? Matemātikai, radot asociācijas kā interesanta un uzjautrinoša aktivitāte, uzreiz novedīs pie lielākas uzmanības klases nodarbībās un ārpus tās. Ar spēlēšanās asociācijām, bērns pats būs gatavs uzņemties iniciatīvu mācīties matemātiku.

 

matematiks asociacijas

 

Piemēri - sacensties uz kādu balvu, kurš no draugiem var ātrāk atrisināt uzdevumu vai dot pieeju atpūtai (televīzors vai sērfošana internetā) tikai pēc mājas darbu izpildes.  

Populāras ir arī visādas datorspēles, piemēram, „Gravity simulator” vai „Tami’s Tower”, kas palīdz modernākā veidā pasniegt mācību procesu. Ja east gatavi īpaši pikantai pieejai, tad ir visādas telefonu aplikācijas kā „Mathe alarm clock”, kas ir modinātājs, kurš neizslēdzas, kamēr nav virkne dažādu matemātisku uzdevumu atrisināti. Acīmredzamu iemeslu dēļ, mēs pēdējo risinājumu nevaram visiem ieteikt. 

4. Ar skolas stundām ir par maz - Jaunas mācību metodes ārpus klases

Te mums diemžēl ir jāsniedz mazliet nepatīkama ziņa, uz kuras jau devām mājienus iepriekš - ar klases stundām nav pietiekami, un ir jāiegulda arī laiks ārpus skolas. 

matematika privatstundas

 

Kamēr vairums skolotāju varētu nejusties ērti, ja viņu stundas tiek nofilmētas, ir virkne citu bezmaksas interneta resursu, kur skolotājiem nav problēmu gorīties kameras priekšā skatītāju patikai. Līdz ar ko interneta video nodarbības būtu ideāls veids kā savilkt tēmu, kura nav bijusi nodarbībā līdz galam skaidra. 

 

Par laimi vai nelaimi - šīe video ļoti reti ir latviski, vismaz bezmaksas, līdz ar ko būs vēl lieliska iespēja attīstīt savas svešvalodu zināšanas. Kamēr ir daudzi resursi, mums pašiem vislabāk patīk angliski pieejamie „Khan Academy”, „Udemy” un „Domestika.org”.

 

Izmantojiet matemātikas privātstundas internetā latviešu un krievu valodās. Apskatiet pasniedzējus šeit

 

Citi piemēri ir arī pašmāju blogi un mājaslapas, kuras izklāsta aktuālas tēmas, piemēram, blogi no Multibox, kuru tagad lasat vai arī www.mammamuntetiem.lv.

 

5. Plāno mācību rutīnu, koncentrējoties uz vienu tēmu

 

Nobeigumam mēs piedāvājam plānveidīgu pieeju, kuras pielietošana ar laiku sniegs gaidītos rezultātus. Tāpat kā sporta treniņš ar pastāvīgu grafiku ar ir nepeiciešams veselības uzturēšanai, tāpat arī matemātikas apguvei jāpieiet plānveidīgi.

 

 

Ir 3 galvenie principi, pēc kuriem vadīties, kad plāno mācību procesu:

  • Ilgāk par 15 minūtēm nesēdēt bez pārtraukuma pie uzdevumiem
  • Ievērot 5 minūšu pauzes (ieturēt kopā 4 piegājienus vienā sesijā)
  • Koncentrēties uz vienu tēmu vienā sesijā

 

planot matematikas macibu procesu

Ievērojot mūsu 5 soļus, mēs zinam, ka Jūs drīzumā pārtapsiet par matemātikas guru! Lūdzu, nekautrējaties dalīties savā pieredzē ar mums un kā minētie soļi ir palīdzējuši būt tuvāk iecerētajam! Vai Jums šīs raksts palīdzēja? Lūdzu, sekojat līdzi, kas mums vēl ir mūsu bloga sadaļā lejā.

Vēlaties uzlabot matemātikas sekmes savam bērnam? Piesakieties privātstundām online, neizejot no mājām. 

 

Pieteikties privātstundām

Jauku dienu vēlot,

Multibox komanda

LASI VĒL: 

7 veidi, kā edektīvi apgūt angļu valodu

Ko iemācīs pedagogs ar datora starpniecību

20 July 2020

7 veidi kā efektīvi apgūt angļu valodu?

Mācieties angļu valodu tā, kā jums patīk! Lasiet to, kas jūs interesē. Vai tas būtu jūsu hobijs, auto žurnāls vai pasaules ziņas. Skatieties savas iecienītākās filmas angļu valodā, video pamācības angļu valodā vietnē Youtube, intervijas ar iecienītākajiem aktieriem.
23 November 2019

Ko iemācīs pedagogs ar datora starpniecību?

Apmēram to pašu, ko pedagogs reālajā saskarsmē. Tikai šeit tiek izmantoti daudzi aizraujoši paņēmieni, kas ir pieejami tieši tagad, attīstoties ciparu tehnoloģijām. Piemēram, mazuļu apmācība Multi Box platformā ļauj iesaistīt viņus multfilmu personāžu izzināšanas procesā.